WIELKIE JOŁ / DOM RAPU / #NWJ / PŁYTY
Login:
Hasło:
Zapamiętaj
Zapomniałeś hasła?
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Tede

Notes

Premiera: 10 Maj 2004
Nr kat.: WJ04 5171322
1 CD

Informacje o albumie


Trzecia solowa płyta Tede zatytułowana „Notes”. Płyta zawiera 15 utworów, a za stronę muzyczną w dużej mierze odpowiadają nieznani do tej pory szerszej publiczności, młodzi producenci, których talent możliwy był do odkrycia dzięki konkursowi na produkcje hip-hopowe, jaki wytwórnia Wielkie Joł ogłosiła w listopadzie 2003 r.„Pomysł Tedego na ogłoszenie konkursu dla młodych producentów, którzy nie są znani i nie mieli do tej pory możliwości zaprezentowania swoich możliwości szerszej publiczności, okazał się strzałem w dziesiątkę” - powiedział Piotr Ostaszewski, ówczesny szef wytwórni Wielkie Joł.

„W dzisiejszych czasach, do produkcji dobrych podkładów muzycznych wystarczyć może komputer i serce. Jesteśmy zdumieni zainteresowaniem, z jakim spotkał się nasz konkurs (spłynęło do nas ponad 1400 produkcji), oraz poziomem realizacji większości podkładów. To naprawdę nastraja optymistycznie - okazało się, że mamy w kraju wiele nie odkrytych talentów, których podejście do muzyki, jak i umiejętności techniczne, stoją na najwyższym, światowym poziomie. Ich świeże spojrzenie na muzykę oraz zaskakujące i jak zwykle stojące na najwyższym poziomie rymy Tedego dały w efekcie płytę roku 2004”
- zapewnił Piotr Ostaszewski. Przypomnijmy, że właśnie dzięki temu konkursowi Tede nawiązał dłuższą współpracę z Mateo, co zaowocowało m.in. świetnym albumem Esende Mylffon.

Przy okazji realizacji albumu „Notes”, do współpracy w studiu wytwórni Wielkie Joł zaproszeni zostali również znani, popularni raperzy (Numer Raz, WSZ i CNE, Kołcz), producenci, DJ-e (DJ Bart) i wokalistki. Nie zabraknie także niespodzianek muzycznych - gości, tematów i tekstów, których pojawienie się na płycie Tede, może stać się sensacją w świecie hip-hopu.

„Album jest nieprzewidywalny muzycznie, na co z pewnością wpływ miała współpraca z nowymi, nie odkrytymi do tej pory producentami, oraz fakt, iż nagrania powstawały po raz pierwszy w nowym miejscu - w profesjonalnie wyposażonym Studio Wielkie Joł” - powiedział Tede. „ zawiera kilka gwarantowanych hitów, trochę przemyśleń oraz nawiązań do obecnej rzeczywistości. Sprawdźcie sami” - dodał.
 1. Mixtape Intro
  0:32
 2. YYYYYYYY
  2:27
 • ODSŁUCH KARMAGEDONU @ NWJ STUDIO
  ODSŁUCH KARMAGEDONU @ NWJ STUDIO
  KARMAGEDON nadejdzie 9 maja, ale wybrańcy już mieli okazję go doświadczyć. W czwartek, 28 lutego w NWJ odbył się odsłuch z udziałem zaproszonych gości wytypowanych spośród osób, które zamówiły KARMAGEDON w przedsprzedaży na stronie www.ted...
  opublikowany: Wtorek, 05 Marzec 2019