WIELKIE JOŁ / DOM RAPU / #NWJ / PŁYTY
Login:
Hasło:
Zapamiętaj
Zapomniałeś hasła?
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Tede

Ścieżka Dźwiękowa

Premiera: 20 Czerwiec 2008
Nr kat.: WJ N06 CDVM048
1 CD

Informacje o albumie


Płyta zatytułowana Ścieżka Dźwiękowa to kolejna, nieprzeciętna produkcja, tego najbardziej rozpoznawalnego rapera. Ścieżka Dźwiękowa to płyta zupełnie inna niż wszystkie poprzednie, lecz jak zawsze szczera do bólu i kontrowersyjna.

Jak wcześniej poinformowała wytwórnia Wielkie Joł na płycie "Ścieżka Dźwiękowa" pojawia się wielu interesujących gości.

Na krążku usłyszymy Johna Connora z legendarnej, amerykańskiej formacji Dog Eat Dog.
To nie koniec niespodzianek. Na płycie "Ścieżka Dźwiękowa" pojawia się znana Polska wokalistka Natalia Kukulska.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze spotkanie muzyczne tych dwojga artystów. W 2003 roku Tede był gościem Natalii w utworze "Kamienie", który został zremiksowany w Wielkie Joł Studio. Utwór ten przeszedł do historii jako jedna z pierwszych w Polsce kolaboracji artysty Hip-Hopowego i gwiazdy rodzimej sceny pop.

Ponadto na "Ścieżce Dźwiękowej" pojawia się liczna reprezentacja artystów Wielkie Joł. Między innymi Abel, Zgrywus, Kiełbasa, Psycho Stach, CNE. Gościnnie występuje również wokalista Mr. Hide z formacji DeFrikz.

Płyta "Ścieżka Dźwiękowa" dostępna jest w trzech wersjach: Pierwsza to klasyczne wydanie CD z nagraniem audio. Druga, ekskluzywna edycja "Ścieżki Dźwiękowej" to wydanie składające się z audio CD oraz DVD z filmem dokumentującym proces twórczy, jaki miał miejsce podczas nagrywania płyty w Wielkie Joł Studio. Trzecią wersją będzie wersja czysta albumu audio. Pozbawiona wulgaryzmów płyta pojawiła się na rynku w ściśle limitowanej ilości 1000 egzemplarzy.

Muzykę na "Ścieżce Dźwiękowej" skomponował WDK. Stworzone specjalnie na ten album i starannie wyselekcjonowane kompozycje tworzą nie tylko tło muzyczne dla rapu Tede. Stanowią dla niego uzupełnienie i równowagę wynosząc jego rap wysoko ponad poziom innych rodzimych raperów.Stanowią dla niego uzupełnienie i równowagę wynosząc jego rap wysoko ponad poziom innych rodzimych raperów.

Zapowiedź płyty Tede "Ścieżka Dźwiękowa":
 1. Mixtape Intro
  0:32
 2. YYYYYYYY
  2:27
 • ODSŁUCH KARMAGEDONU @ NWJ STUDIO
  ODSŁUCH KARMAGEDONU @ NWJ STUDIO
  KARMAGEDON nadejdzie 9 maja, ale wybrańcy już mieli okazję go doświadczyć. W czwartek, 28 lutego w NWJ odbył się odsłuch z udziałem zaproszonych gości wytypowanych spośród osób, które zamówiły KARMAGEDON w przedsprzedaży na stronie www.ted...
  opublikowany: Wtorek, 05 Marzec 2019